Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż Polska Inicjatywa Kulinarna objęła Patronat merytoryczny nad polską edycją najbardziej prestiżowego konkursu kulinarnego na świecie jakim jest Bocuse d’Or Poland.
W Komitecie Wykonawczym zasiada aż trzech naszych szefów – Adam Chrząstowski – Prezydent Akademii Bocuse d’Or Poland, Łukasz Konik, który tu zajmuje stanowisko Wiceprezydenta Akademii Bocuse d’Or Poland oraz Tomasz Purol.
Przed nami sporo pracy, ponieważ Bocuse d’Or to nie tylko konkurs, który należy przygotować w najmniejszym detalu. To szczegółowe opracowanie regulaminów i wszystkich dokumentów, organizacja preeliminacji, które wyłonią zawodników na finał w Polsce. To również codzienna praca ze zwycięzcą w Akademii Bocuse d’Or, gdyż kolejnym celem jest udział Polaka w europejskich eliminacjach w Tallinie, już w czerwcu 2020 roku. Docelowym marzeniem jest dostanie się naszego reprezentanta do Wielkiego Finału, który odbędzie się w styczniu 2021 roku w Lyonie. 

***
Bocuse d’Or jest konkursem wysokiej klasy gotowania, który odbywa się przed publicznością i jest prezentacją najnowszych światowych trendów kulinarnych. W konkursie kładzie się duży nacisk na kreatywność, technikę, smak oraz teksturę. Bocuse d’Or ma na celu promowanie i rozwijanie młodych talentów w kraju i poza jego granicami, promowanie różnorodności dziedzictwa kulinarnego oraz polskiej gastronomii jak również zwiększenie świadomości kulinarnej kucharzy i szefów kuchni.
Finał konkursu Bocuse d’Or odbywa się co dwa lata w samym sercu Sirha, profesjonalnych targów w Lyonie poświęconych gastronomii.