5 kwietnia o godz. 18:00 w 5 hotelach sieci Dobry Hotel zlokalizowanych od Bałtyku do Tatr odbyło się wyjątkowe wydarzenie charytatywne – KOLACJA SMAKUJ ŻYCIE dla Emilki.
Była to niewątpliwie dobra okazja by wraz z najbliższymi spędzić wspaniały wieczór w wybranych restauracjach hotelowych w Polsce. A do wyboru były miejsca jak: Hotel Mikołajki, Hotel Różany Gaj w Gdyni, Hotel Altus w Poznaniu, Hotel Unicus Palace w Krakowie oraz Hotel Aquarion w Zakopanem. 


Po raz kolejny okazało się, że szefowie kuchni mają ogromne i gorące serca. Inicjatorem akcji byli członkowie stowarzyszenia Polska Inicjatywa Kulinarna, którym leży na sercu dobro i zdrowie dzieci. Dlatego znając sytuację w rodzinie jednego z członków stowarzyszenia bez wahania podjęli się tego dobroczynnego wyzwania.


Tego samego dnia, o tej samej porze w pięciu wyjątkowo ciekawych miejscach w Polsce odbyła się kolacja a w zasadzie pięć kolacji, w ramach, których zebrano fundusze na REHABILITACJĘ 9 – letniej Emilki Kopcińskiejzmagającej się z bardzo rzadkim schorzeniem neurologicznym.  
Wieczór wypełniony był pięcioma setami autorskich dań specjalnie skomponowanych na tę okazję, z których każde zachwycało smakiem, aromatem i ogólną kompozycją. I właśnie o te wszystkie przeżycia, przede wszystkim smakowe doznania na najwyższym kulinarnym poziomie zadbali szefowie kuchni hoteli sieci Dobry Hotel: Bartosz Pawlewicz, Tomasz Różański, Mateusz Suliga, Tomasz Czarnecki i Michał Góra oraz stowarzyszenia Polska Inicjatywa KulinarnaŁukasz Konik, Tomasz Milewski, Ernest Jagodziński, Tomasz Purol, Marcin Molik, Michał Soliwoda, Grzegorz Fic, Adam Chrząstowski i Szymon Bracik.

  
Ważną częścią kolacji była prowadzona przez Łukasza Konika, Prezesa stowarzyszenia Polska Inicjatywa Kulinarna, licytacja cennych przedmiotów, m.in.: książki Wojciecha Modesta Amaro, książki „Uczta” z przepisami Roberta Sowy, gadżety i płyty od Braci Golec, voucher na wybrane szkolenie w Akademii czekolady Callebaut, profesjonalny odkurzacz od firmy Space Clean, vouchery od Sante, niezwykła grafika Darii Andwers, voucher na kolację w Restauracji Baczewskich wraz z butelką nalewki malinowej, koszulka Legii z podpisami piłkarzy oraz wiele innych atrakcyjnych przedmiotów i usług.
Głównym darczyńcą tego wieczoru była wypożyczalnia Gastro Magic Service, która na wspomaganie Emilki przekazała najwyższą kwotę! Ogromne podziękowania dla Prezesa wypożyczalni za ten wspaniały gest!


Bardzo dziękujemy sieci Dobry Hotel, stowarzyszeniu Polska Inicjatywa Kulinarna, wszystkim szefom kuchni i każdemu z osobna za ich czas i zaangażowanie pełnym sercem w ten projekt jak również wszystkim, którzy przekazali przedmioty do licytacji. 
I na końcu wielkie podziękowania dla Gości, którzy kupili bilety na KOLACJE SMAKUJ ŻYCIE a później jeszcze uczestniczyli w emocjonującej aukcji.

Niebawem podamy jaką zebrano kwotę na rehabilitację Emilki gdyż licytacje nadal trwają.

Emilka Kopcińska urodziła się z obniżonym napięciem mięśniowym i jest intensywnie rehabilitowana od pierwszych tygodni swojego życia, cierpi na poważne zaburzenia równowagi o nieznanej etiologii. Dziewczynka ma niesamowitą wolę walki i cel, by dorównać sprawnością fizyczną swoim rówieśnikom, każdego dnia podejmuje trudną walkę o zdrowie i normalne funkcjonowanie w codziennym życiu.